Contact تماس با ما
Video Clips ويدئو
مشخصات فيلمها
English Site   English Site
 
 
آخرين فيلمها
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند(1391)
خوابهای دنباله دار
خوابهای دنباله دار(1388)
گالري عكس ، تيزر
بچه هاي ابدي
بچه هاى ابدى(1385)
گالري عكس ، تيزر
روياي خيس
روياي خيس(1384)
گالري عكس ، تيزر
شمعي در باد
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
عشق بدون مرز
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
 
 
   
   
       تاريخ درج خبر :31/3/94

پوران درخشنده: من فقط سوال طرح می‌کنم / ساخت فیلم درباره جایگاه خانواده

پوران درخشنده کارگردان سینما در نظر دارد فیلم جدیدش را درباره جایگاه خانواده و تداوم زندگی مشترک بسازد.

پوران درخشنده کارگردان سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ساخت تازه ترین اثر سینمایی خود گفت: در تدارک ساخت تازه ترین فیلمم هستم که هم اکنون در مرحله تحقیق و پژوهش قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سوژه فیلمنامه جدیدش در تداوم داستان «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» است، بیان کرد: در حوزه مسایل اجتماعی سئوال های بسیاری مطرح است و من هم در نظر دارم به فراخور توان خود به برخی از این سوال ها پاسخ دهم از همین رو در کار جدیدم درباره جایگاه و تاثیر خانواده و شرایط تاثیرگذار بر تداوم یک زندگی مشترک کار کرده‌ام.

کارگردان «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» درباره واکنش مخاطب غیر ایرانی نسبت به این فیلم بیان کرد: این فیلم نمایش‌های متعددی در دانشگاه های مختلف اروپا، آمریکا و آسیا داشت و اغلب تماشاگران از مخاطبان غیر ایرانی بودند. یکی از نکات قابل توجه در رویارویی بیننده غیر ایرانی با این فیلم، توجه به یک مساله انسانی فارغ از جغرافیای آن بود و به زعم آنها داستان مطرح شده در این فیلم سینمایی یک معضل جهانی است.

کارگردان فیلم «شمعی در باد» متذکر شد: در پایان نمایش فیلم در خارج از کشور تماشاگران بسیاری می آمدند و از آسیب هایی که در این حوزه دیده بودند با من سخن می گفتند و معتقد بودند که این فیلم به خوبی توانسته مساله آسیب‌های جنسی به بچه‌ها را مطرح کند. همچنین بیشترین سوال‌ها را از سوی دانشجویان داشتم و در میان بحث های آنها به این نکته برخوردم که این فیلم می تواند برای خانواده ها فرهنگسازی کند. دریافت من از بازتاب «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» بین مخاطبان این بود که این فیلم توانسته اثر مثبتی در بین تماشاگران بگذارد و آنها را به فکر فرو ببرد و این تاثیرگذاری به من نشان داد که هنر و صنعت سینما جایگاه ارزشمندی در طرح مسائل اجتماعی دارد.

درخشنده با اشاره به نمایش فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در یک دبیرستان پسرانه در استرالیا گفت: نمایشی در یک دبیرستان پسرانه در استرالیا برای اولیا و مربیان داشتیم. پس از پایان فیلم بسیاری از خانواده ها می گفتند طرح موضوعی که در فیلم بیان شده از جمله دغدغه های آنها بوده است.

وی افزود: کار سینما طرح موضوع کردن است و من به عنوان یک فیلمساز با تکیه بر تحقیقات عمیق قبل از ساخت فیلم مسائل روانشناختی و اجتماعی را مطرح می کنم و در ادامه جامعه شناس و روانشناس باید به دنبال راه برون رفت از معضل باشد.

وی در پایان گفت: من در فیلم های بعدی خود همچنان طرح سوال می‌کنم و رسیدن به پاسخ های مناسب را به متخصص‌ها واگذار می‌کنم.
بازگشت >>