Contact تماس با ما
Video Clips ويدئو
مشخصات فيلمها
English Site   English Site
 
 
آخرين فيلمها
خوابهای دنباله دار
خوابهای دنباله دار(1388)
گالري عكس ، تيزر
بچه هاي ابدي
بچه هاى ابدى(1385)
گالري عكس ، تيزر
روياي خيس
روياي خيس(1384)
گالري عكس ، تيزر
شمعي در باد
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
عشق بدون مرز
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
 
 
   
   
       تاريخ درج خبر :31/1/90

درخشنده: نابرابری و بی‌عدالتی در چرخه اکران فیلم‌ها از بین برود

اسامي داوران بخش مسابقه فيلم‌هاي سينمايي مناطق آزاد جشنواره بين‌المللي فيلم كيش اعلام شد.

پوران درخشنده کارگردان سینما درباره مقایسه فروش فیلم‌های نوروزی امسال با سال گذشته و همچنین چشم‌انداز سینمای ایران در سال جدید به خبرنگار مهر گفت: درست است که آمار فروش فیلم‌های نوروزی در سال 90 نسبت به سال گذشته بهتر بوده است اما معتقدم که با این آمار نمی توان درباره عملکرد سینما و استقبال تماشاگران از فیلم‌ها در بقیه فصل‌های سال نظر داد.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد به کمی زمان نیازمندیم تا بتوانیم درباره چشم‌انداز سینمای ایران نظر دهیم. با اولین اکران فیلم‌ها نمی‌توان درباره کل سینما نظر داد. با این وجود فکر می‌کنم امسال فیلم‌ها از لحاظ کیفی نسبت به سال‌های گذشته جذاب‌تر هستند.
این کارگردان افزود: با توجه به فیلم‌هایی که در جشنواره شاهد آن بودیم امسال از سینمای جذاب‌تر و متنوع‌تری برخورداریم. حتی سطح فیلم‌های کمدی هم ارتقا بیشتری پیدا کرده و خوشبختانه امسال از سینمای کمدی مبتذل خبری نیست. به این ترتیب باید تدابیر مناسبی برای فروش و جذب مخاطب برای فیلم‌های سینمای ایران اندیشیده شوند تا همه فیلم‌ها در شرایط یکسانی دیده شوند.
درخشنده درباره راهکارهای پیشنهادی برای بهبود جذب مخاطب در سینما گفت: قطعا ساخت و اضافه شدن سالن‌های سینمایی یکی از مهمترین دلائلی است که می‌تواند به جذب مخاطب کمک کند. اما این مسئله در صورتی می‌تواند راهکار مناسبی باشد که سالن‌های سینمایی در اختیار همه فیلم‌ها قرار گیرد نه در اختیار فیلم‌هایی که به اصطلاح بفروش هستند.
وی خاطر نشان کرد: این درست نیست به بهانه اینکه ممکن است فیلمی فروش نکند تعداد سالن‌های محدودی در اختیارش قرار گیرد. همه فیلم‌ها باید به یک اندازه سالن سینما در اختیار داشته باشند و اگر فیلمی در اکران موفق نبود آن وقت می‌توان تعداد سالن‌های آن را کاهش داد. باید نابرابری و بی‌عدالتی در چرخه اکران فیلم‌ها از بین برود تا بتوانیم به سینمای متعالی دست ‌یابیم.

بازگشت >>
جستجو