Contact تماس با ما
Video Clips ويدئو
مشخصات فيلمها
English Site   English Site
 
 
آخرين فيلمها
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند(1391)
خوابهای دنباله دار
خوابهای دنباله دار(1388)
گالري عكس ، تيزر
بچه هاي ابدي
بچه هاى ابدى(1385)
گالري عكس ، تيزر
روياي خيس
روياي خيس(1384)
گالري عكس ، تيزر
شمعي در باد
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
عشق بدون مرز
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
 
 
   
   
       تاريخ درج خبر :17/1/94

آرزوی پوران درخشنده در استرالیا برآورده شد

پوران درخشنده گفت: آنچه آرزو داشتم برای فیلم «هیس!...» در کشور خودمان اتفاق بیفتد‌ در استرالیا رخ داد.

این فیلمساز در گفت‌وگویی گفت: فیلم «هیس!...» در دو دانشگاه در ملبورن و سیدنی به نمایش درآمد و هر بار با استقبال بسیارخوب تماشاگران همراه شد، اما آنچه مرا بیش از همه خوشحال کرد، نمایش فیلم در یکی از مدارس ملبورن بود. چرا که فیلم «هیس!...» یک فیلم تربیتی است و از ابتدای ساختش بسیار علاقه‌مند بودم، در مدارس کشور خودمان برای خانواده‌ها و معلمان به نمایش درآید.

درخشنده با اشاره به موضوع فیلمش یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مخاطبان این فیلم مربیان‌، معلمان و خانواده‌ها هستند، چرا که فیلم «هیس!...» به نقش آنها در بروز این مسائل می‌پردازد اما متاسفانه در کشور خودمان هرچند فیلم در دانشگاه‌های پزشکی نمایش داده شد‌ اما در مدارس اکران نشد.

این کارگردان سینما که برای نمایش فیلمش به مدت دو هفته در استرالیا حضور داشته است، توضیح داد: ابتدا فیلم در ملبورن به نمایش درآمد و در واقع افتتاحیه یک کنفرانس چند روزه بود. در این کنفرانس خود من درباره شیوه کارکردن خودم در سینما و چگونگی انتخاب سوژه فیلم‌هایم، صحبت کردم و پس از آن نیز دو جلسه نمایش فیلم داشتیم که بعد از هر نوبت نمایش،جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و فرصت بسیار خوبی شد تا با مخاطبان که دانشجویان ایرانی ‌، افغانی و ترک بودند، گفت وگو کنیم.

درخشنده با ابراز خرسندی از استقبال مخاطبان از فیلمش افزود: آنها خیلی تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بودند و پرسش‌هایشان نشانگر جهانی بودن موضوع این فیلم بود. خوشبختانه استقبال آنقدر خوب بود که درخواست شد فیلم را در یکی از مدارس ملبورن برای خانواده‌ها و معلمان نمایش دهیم و این آرزوی من بود تا فیلم در مدارس اکران شود.

وی ادامه داد: بعد از ملبورن، فیلم در یکی از دانشگاه‌های سیدنی نیز اکران و جلسه پرسش و پاسخ آن برگزار شد. تماشاگران خیلی تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بودند. بسیاری از اساتید سیدنی از این فیلم استقبال کردند و درخواست داشتند تا مروری بر آثار من در دانشگاه‌شان انجام شود. علاوه بر این درخواست‌هایی برای اکران فیلم در ترکیه و کشورهای دیگر نیز مطرح شد.

به گفته این کارگردان؛ این سفر از 12مارچ (22 اسفند ماه) آغاز شد و به مدت دو هفته ادامه داشت. ضمن اینکه پوران درخشنده در چند روز آینده به دعوت دانشگاه شیکاگو راهی آمریکا می‌شود.

این فیلمساز ابراز امیدواری کرد که فیلم آینده‌اش که آن فیلم نیز در حوزه رفتار شناسی است‌ در شرایط بهتری در ایران اکران شود و بیشتر در مدارس مورد توجه قرار بگیرد.

پوران درخشنده گفت: فیلمنامه فیلم تازه‌ام آماده شده و باید نامش را رونمایی کنیم و به زودی آن را برای دریافت پروانه ساخت به سازمان سینمایی ارائه خواهیم کرد.

بازگشت >>