Contact تماس با ما
Video Clips ويدئو
مشخصات فيلمها
English Site   English Site
 
 
آخرين فيلمها
خوابهای دنباله دار
خوابهای دنباله دار(1388)
گالري عكس ، تيزر
بچه هاي ابدي
بچه هاى ابدى(1385)
گالري عكس ، تيزر
روياي خيس
روياي خيس(1384)
گالري عكس ، تيزر
شمعي در باد
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
عشق بدون مرز
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
 
 
   
   
       تاريخ درج خبر :15/8/89

درخشنده : بی مهری به سینمای کودک ادامه دارد

پوران درخشنده کارگردان فیلم "خواب های دنباله دار" با اشاره به اکران این فیلم در سالن‌های محدود تاکید کرد، بی مهری به سینمای کودک همچنان ادامه دارد.

پوران درخشنده در این ارتباط گفت:اکران عمومی این فیلم از هفته گذشته با 9 سینما در تهران آغاز شده است که البته این سالنها به صورت تک سانس فیلم را به نمایش گذاشته‌اند. در حالیکه انتظار می‌رود از سینمای کودک و نوجوان حمایت بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: با کمک و حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توانستیم در شهرهای همدان، بوشهر، کرمانشاه، خرم آباد، زاهدان، بندرعباس و قزوین فیلم را اکران کنیم.
درخشنده ادامه داد: متاسفانه  سینمای کودک و نوجوان خیلی جدی گرفته نمی‌شود. به هر حال شرایط اکران را باید می پذیرفتیم زیرا زمان را بیشتر از این از دست می دادیم.  در حال حاضر پردیس‌های سینمایی هر کدام با داشتن پنج سالن سینما روزانه هشت فیلم نمایش می دهند. این موضوع برای من به عنوان یک فیلمساز قابل قبول نیست.
کارگردان "خواب های دنباله دار" گفت: حتی سینماهای دیگر نیز با داشتن تعداد محدودتری سالن نیز بیش از حد مجاز فیلم نمایش می‌دهند. سینماداران به راحتی برای زمان نمایش فیلم‌ها در هر سانس تصمیم گیری می کنند. این وضعیت تاسف باری برای سینمای کودک است. فیلم "نخودی" و دیگر آثار از این دست نیز همین وضعیت را در اکران داشتند.
وی با اشاره به تبلیغات این فیلم برای اکران، عنوان کرد: من با هر بخشی که با سینمای کودک در ارتباط بود،تماس برقرار کردم. به طور نمونه، متاسفانه شهرداری هیچ حمایتی از بخش تبلیغات فیلم نکرد. من حتی نتوانستم با رئیس سازمان زیبا سازی شهرداری ملاقاتی داشته باشم. آنها معتقد بودند، بیلبوردهای تبلیغاتی اجاره داده شده است.
درخشنده افزود: در این شرایط معنای حمایت فرهنگی در این سینما چیست؟ برای تبلیغات شهری با یک شرکت مذاکره کردم. با اینکه وضعیت مالی ما را برای این بخش می دانستند، برای یک تبلیغ مبلغ 220 میلیون تومان پیشنهاد دادند. همانطور که می‌دانید در حال حاضر فیلم هایی هستند که چنین تبلیغاتی در داخل شهر دارند. من نمی دانم این هزینه ها را این افراد از کجا می‌آورند؟
وی خاطر نشان کرد: شهرداری کارهای زیادی در بخش فرهنگی انجام داده است. آنها می توانستند بیلبوردهایی را در اختیار این فیلم بگذارند ولی این کار را انجام ندادند. حتی می تواستند بلیت‌های نیم بها برای کارمندان شهرداری تهیه کنند که به گونه‌ای دیگر از فیلم حمایت شود.
درخشنده با اشاره به حمایت های آموزش و پرورش از "خواب های دنباله دار"، گفت: من منتظر همکاری این ارگان دولتی هستم. امیدوارم از ابتدای این هفته با توجه به مذاکراتی که صورت گرفته است، بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی باشیم. البته معاونت سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی در حد توان خود کمک های لازم را انجام دادند. تلویزیون نیز برای پخش تیزر حمایت های کرده که جا دارد از این رسانه تشکر کنم.
وی در پایان تاکید کرد: باید نگاه به سینمای کودک و نوجوان تغییر کند. مسئولین باید متوجه باشند سینما فقط برای چاپ اسکناس نیست. عده ای برای تعهد فرهنگی وارد این حوزه شده اند.
خلاصه داستان "خوابهای دنباله‌دار" آمده است: خوابهای دنباله‌دار ریحانه هشت ساله موجب پیدا شدن معلم گمشده‌اش می‌شود و حوادثی را به دنبال می‌آورد. علیرضا خمسه، پانته‌آ بهرام، مهران احمدی، عزت‌‌الله رمضانی‌فر، فرشته صدر عرفایی، آرمیتا مرادی، کیمیا کرمانیان، زیبا هاشمی، آشام طالبی و... بازیگران فیلم هستند.
عوامل تولید "خوابهای دنباله‌دار" عبارتند از فیلمنامه‌نویس: محمود آیدن، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، مدیر صدابرداری: عباس رستگارپور، طراح صحنه، لباس و گریم: نوید فرحمرزی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: مهران احمدی، مدیر تولید: عباس درخشنده و عکاس: جواد جلالی.

بازگشت >>
جستجو