Contact تماس با ما
Video Clips ويدئو
مشخصات فيلمها
English Site   English Site
 
 
آخرين فيلمها
خوابهای دنباله دار
خوابهای دنباله دار(1388)
گالري عكس ، تيزر
بچه هاي ابدي
بچه هاى ابدى(1385)
گالري عكس ، تيزر
روياي خيس
روياي خيس(1384)
گالري عكس ، تيزر
شمعي در باد
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
عشق بدون مرز
شمعي در باد(1382)
گالري عكس ، تيزر
 
 
   
   
       تاريخ درج خبر :9/11/89

عنوان بانوی سینمای ایران برازنده درخشنده است

شهاب حسینی بازیگر فیلم‌های سینمایی "شمعی در باد" و "بچه‌های ابدی" با اشاره به جایگاه پوران درخشنده در سینمای ایران، عنوان بانوی سینمای ایران را شایسته این کارگردان دانست.

شهاب حسینی بازیگر دو فیلم از پوران درخشنده به مناسبت برگزاری مراسم بزرگداشت این کارگردان یادداشتی برای خبرگزاری مهر نوشته است. در ابتدای یادداشت، حسینی که در فیلم‌های "بچه های ابدی" و "شمعی در باد" با پوران درخشنده همکاری داشته است، نوشته است: پوران درخشنده نامی است که همواره چشمی مهربان و تیزبین را برای دیدن زندگی، در عین حال برای امید و آرزو و برای ادامه دادن راه تداعی می‌کند. روحی مهربان که با آلام جامعه می‌گرید و با شادی آن می‌خندد.
در ادامه این یاداشت می‌خوانیم: درخشنده نه تنها یک کارگردان، که یک دوست و خواهر است. دغدغه‌اش، دغدغه‌ات می‌شود و پیگیر آنچه می‌شوی که می‌اندیشد. چرا که اندیشه وی به نوعی حرف خود تو نیز هست.
وقتی با او همکاری می‌کنی گویا در جمع خانواده خودت هستی. صبور و مهربان است و تو آرام و متمرکز در کنارش.وی با اشاره به همکاری‌های خود با این فیلمساز یادآور نوشته است: "شمعی درباد" و "بچه‌های ابدی" را تجربه کردم، دو نقطه عطف در کارنامه‌ام. دوستشان دارم چون آثاری شریفند. برایش بهترن‌ها را از درگاه یگانه خالق متعال آرزو دارم. سلامت و توان برای ادامه دادن به فیلمسازی، نه صرفا برای فیلمسازی، بلکه برای خدمت و تلنگر به آنچه که شاید کمتر به آن بیاندیشیم.در پایان این یادداشت شهاب حسینی بازیگر سینمای ایران نوشته است: با "پرنده کوچک خوشبختی" رابطه‌ای عمیق به وجود آورد. تا یادمان باشد که "بچه‌های ابدی" را چون درنیابیم چونان "شمعی درباد" خاموش خواهند شد. به امید حضور و درخشش پایدار برای او که بانوی سینمای ایران بودن برازنده وی است.
از فعالیت سینمایی پوران درخشنده در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر تقدیر می‌شود. جشنواره فیلم فجر از 16 تا 26 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

بازگشت >>
جستجو